Statek Dar Pomorza i ORP Błyskawica (1,3km):

To jedne z najpopularniejszych symboli w Gdyni. Nie każdy wie, że Dar Pomorza zwany jest także Białą Fregatą. To trzymasztowy żaglowiec szkolny zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Od 1982 jest zacumowany na stałe jako statek-muzeum. Wchodząc do środka można poczuć jego duszę, poznać fascynującą historię, zobaczyć kajuty i maszynownię.

ORP Błyskawica zacumowany jest w Porcie Gdynia jako okręt muzeum od 1976 roku. Uczestniczył w działaniach II wojny światowej operując na Atlantyku, Morzu Północnym i Morzu Śródziemnym. Następnie pełnił funkcję okrętu flagowego Marynarki Wojennej. Jest najstarszym na świecie zachowanym niszczycielem, to prawdziwy zabytek klasy zerowej wśród okrętów.

Kamienna Góra w Gdyni (1,8km):

To punkt widokowy prezentujący przepiękną panoramę miasta. Widok roztacza się na port, Skwer Kościuszki i Zatokę Gdańską. Usytuowany w centrum Gdyni stanowi cichą odskocznię od zgiełku miasta. Na szczyt można wejść schodami lub wjechać darmową 8-osobową kolejką. Najwyższy punkt sięga wysokości 52 m n.p.m. Dookoła roztacza się malowniczy park. Oprócz punku widokowego, Kamienna Góra to jedna z najbardziej prestiżowych dzielnic w Polsce, a jej zabudowę w dużej części stanowią wille znanych artystów i przedsiębiorców. Warto wybrać się tam na spacer.

Klif i Molo w Orłowie (6,4km):

Klif Orłowski to stromy brzeg morski Kępy Redłowskiej rozciągający się na długość 650 m. To jedno z ciekawszych przyrodniczo miejsc. Dzieli się na część martwą, porośniętą roślinnością i bezpieczną do zwiedzania, oraz aktywną, stale wystawioną na działanie morskich fal, które podmywając ścianę brzegu niszczą go. Z roku na rok klif zimniejsza się o około jeden metr.

Molo w Orłowie jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych wybrzeża. Jego historia sięga czasów I wojny światowej. Ma około 180 m długości, a spacerując po jego deskach mamy widok nie tylko na Zatokę, ale także na cały gdyński klif.

Akwarium Gdyńskie (1,2km):

Położone na końcu Skweru Kościuszki w Gdyni. Od 2005 roku posiada status ogrodu zoologicznego. Przeniesie nas w fascynujący świat morskich głębi. Łącznie zamieszkuje je ponad 1500 żywych organizmów z 250 różnych gatunków. Wśród nich są naprawdę rzadkie gatunki, jak np. płaszczka słodkowodna, ośmiornica olbrzymia, rekin przydenny, pirania czerwona, krokodyl krótkopyski oraz najcięższy wąż świata – anakonda zielona. Akwarium Gdyńskie to nie tylko prezentacja fauny i flory związanej ze środowiskiem wodnym, ale również szerzenie świadomości ekologicznej.

Plaża miejska w Gdyni (900m):

To piaszczysta plaża z boiskami do siatkówki, ogromnym placem zabaw i promenadą z kawiarniami i restauracjami. Znajduje się niedaleko Skweru Kościuszki, tuż za mariną. Jest szeroka, czysta, ma łagodne zejście do morza oraz cieplejszą wodą niż w innych trójmiejskich kąpieliskach. Jest strzeżona.